25 stycznia 2021

Seminarium SCF – 25.01.2021 r

Za nami kolejne seminarium SYSTEMU CZERWONEGO FENIKSA.

Cieszę się, że zimowa aura – niska temperatura i opady śniegu – nie zniechęciły uczestników, ani nie popsuły ich dobrego humoru.

Seminarium było bardzo owocne. 

Aby podgrzać atmosferę na początek wykonaliśmy  serię paidagong. Od razu krew zaczęła krążyć lepiej i pojawiły się uśmiechy na twarzach. 

Potem uczestnicy byli zaznajamiani z wietnamskimi praktykami prozdrowotnymi, które zostały omówione i przećwiczone zgodnie z zasadą 36 razy.

Nie zabrakło też ćwiczeń Metody Dynamo

Następnie pracowaliśmy nad doskonaleniem wykonania I Formy SCF

Zapoznano uczestników ze znaczeniem poszczególnych ruchów I Formy SCF, czyli jej aplikacją bojową, co znacznie poprawiło zrozumienie samej formy oraz jej wykonanie. 

Przerwa na posiłek i gorący napój, też była aktywna. Zostały omówione zasady medytacji, ze szczególnym uwzględnieniem różnych rodzajów medytacji taoistycznej. Dla uczestników nie był to zupełnie nowy temat, bowiem z niektórymi z technikami medytacji taoistycznej mieli już do czynienia. Nie mniej, dostali oni wiedzę skompensowaną i uporządkowaną, tak by w swojej praktyce mieli możliwość świadomego wyboru techniki medytacji, z którą zamierzają pracować. 
Po przerwie, dalej była doskonalona I Forma SCF

A na koniec uczestniczy seminarium zapoznali się z technikami pracy z oddechem w SYSTEMIE CZERWONEGO FENIKSA:

– oddechem kwadratowym

– oddechem feniksa

Ja ze swojej strony jestem bardzo zadowolony z determinacji i widocznych postępów moich uczniów. 
Dziękuję im za aktywne uczestnictwo.

soke Jarosław Duczmalewski 10 dan

Jarosław Duczmalewski